головна  |  карта сайту  |  e-mail  |  КОРЗИНА
Каталог

 

Все почалося навесні 1989 року з подарованого мені ірису сорту ШІПШЕЙП . Саме він перевернув не тільки мою уяву про іриси-півники, а й подарував ще одну улюблену справу.

 Пройшло декілька років і я остаточно проміняв свою лікарську практику на селекційну роботу з ірисами. А в червні 1993 року на моїх "грядках" вже вигравали всіма барвами веселки майже ... два десятки цих дивовижних квітів. Деякі з них і до сьогодні є окрасою колекції, - їм виявились непідвладними ані мода, ані час. Так була започаткована ірисова колекція, котра щорічно поповнювалась і вже до 1995 року налічувала близько сотні сортів. Фаворитами її стали: БЕБЛІНГ БРУК, ВЕНІТІ, СЬЮПЕСТЕЙШЕН і звичайно ж, загадковий СТЕППІНГ АУТ. 

Захотілось спробувати себе в селекції і збагатити світ ірисів власними сортами (на той час я вже давно займався селекцією гладіолусів). Перші результати виявились доволі успішними. З вирощених декількох сотень сіянців в 1999 році відібрав сім нових культиварів. Так ірисовий світ доповнили ІЛЮЗІОНІСТ, СПОГАД ПРО ДІАНУ , ЛІСОВА ПІСНЯ, НАЗАРІЙ ЯРЕМЧУК, ПІСНІ РУСАЛКИ, МІСЯЧНЕ ЗАТЕМНЕННЯ та ВАЛЬПУРГІЄВА НІЧ. З того часу щорічно з-поміж сотень кандидатів відбираю 6-8 нових сортів групи ТВ (високих борідкових) ірисів. Кожного року колекція збільшується на декілька десятків нових сортів провідних селекціонерів світу. Усі вони випробовуються в акліматизаційно-селекційному саду. Кращі розмножую та щорічно доповнюю ними каталог фірми.

З 2000 року в саду вирощуються не тільки ТВ іриси, а й сорти практично усіх груп. Щороку наш каталог буде доповнюватися ірисами TB, BB, IB, SDB, MDB, MTB, AB груп, а текож новими сортами різних груп безборідкових ірисів. 

 

Ігор Хорош
artery.com.ua